Doradztwo biznesowe

Doradztwo biznesowe

Szkolenia

Szkolenia

Badania rynku

Badania rynku

O mnie

Jestem konsultantem biznesowym i trenerem. Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarach związanych bezpośrednio z zarządzaniem organizacją biznesową. W latach 1996 – 2012 zajmowałem szereg stanowisk menedżerskich i pracowałem w Zarządach spółek prawa handlowego. Byłem odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, dystrybucję, współpracę z partnerami zagranicznymi, zarządzanie finansami, zarządzanie strategiczne, kierowałem także działami technicznymi i kilkudziesięcioosobowymi zespołami ludzi. W trakcie swojej pracy angażowałem się w działalność edukacyjną i wspierałem kariery zawodowe oraz rozwój osobisty wielu współpracowników. Pracuję dla przedsiębiorców w formule Interim Managera.

Od kilku lat prowadzę własną firmę pod nazwą Bajger Consulting. Specjalizuję się w doskonaleniu procesów biznesowych i podnoszeniu ich rentowności. Mam bogate doświadczenie w zarządzaniu strategicznym, kreowaniu oraz wdrażaniu strategii, zarządzaniu sprzedażą, budowaniu zespołów i zarządzaniu zmianą. Znam dobrze zagadnienia biznesowe od strony codziennej praktyki zarządczej. Współpracowałem z największymi klientami biznesowymi i dostawcami wywodzącymi się z różnych kontynentów i kultur. Szczególny nacisk kładę na budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o doskonalenie procesów w firmie i skuteczne wykorzystanie jej wewnętrznych zasobów. Jestem zdania, że przyszłość każdej organizacji zależy od siły jej zespołu. Rozwój kompetencji oraz umiejętności osobistych i menedżerskich pracowników wraz z doskonaleniem operacyjnym przedsiębiorstwa uważam za kluczowe warunki skutecznego konkurowania na współczesnym rynku.

Jestem absolwentem studiów menedżerskich  Master of Business Administration, Franklin University, Columbus, Ohio. MBA jpgUkończyłem Wydział Elektroniki, Automatyki i Elektrotechniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoje wykształcenie uzupełniałem także na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Pracuję dla Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan. Jestem członkiem organizacji BNI i działam aktywnie w grupie BNI Zagłębie. Należę do stowarzyszeń: SIM (Interim Managers) oraz Mediatorów „Consensus”. Jestem mediatorem sądowym w obszarach gospodarczych i cywilnych wpisanym na listę Sądu Okręgowego w Katowicach.

 

Interesuję się zagadnieniami o charakterze społecznym wiążącymi firmę z jej otoczeniem biznesowym i środowiskiem. Jestem miłośnikiem aktywnego wypoczynku, dobrej literatury i muzyki. Na swoim „koncie” mam Mount Blanc, biegam także maratony.

Bajger Consulting współpracuje z organizacjami: