Doradztwo biznesowe

Doradztwo biznesowe

Szkolenia

Szkolenia

Badania rynku

Badania rynku

Planowanie strategiczne – 07-08.2018

Okres urlopowy i panujące wysokie temperatury nie oznaczają bezczynności przedsięwzięć biznesowych 🙂 Przeciwnie, dla wielu jest to właściwy czas, aby przyjrzeć się swojej działalności pod kątem tego, jak wygląda ona dziś i co można zrobić, aby uczynić ją bardziej przewidywalną. Miałem przyjemność uczestniczyć w dwóch ciekawych projektach rozwojowych nakierowanych na sprawy strategiczne. Pracowałem z dwojgiem przedsiębiorców nad zaplanowaniem i uporządkowaniem ich biznesowej aktywności.

Oba projekty dotyczyły zagadnień, którym wielu przedsiębiorców nie poświęca wystarczająco dużo uwagi w codziennej pogoni za pozyskiwaniem, a następnie realizowaniem zleceń. W sytuacji, kiedy troska o bieżącą rentowność i bezpieczeństwo firmy przesłaniają najbliższy horyzont, brak jest niekiedy wystarczającej determinacji i sił, aby zmierzyć się z działaniami zapewniającymi stabilność i przyspieszenie kursu firmy w nadchodzących miesiącach i latach. Opierając się na energii i zaangażowaniu obojga przedsiębiorców wspierałem ich wysiłek w budowaniu strategii ich firm, wykorzystaniu szans rynkowych i wzmocnienia silnych stron oraz atutów, jakimi dysponują w swoich organizacjach.

Mapowanie procesów – 06.2018

W czerwcu kontynuowałem prace z zespołem jednego z klienta działającego w branży usługowej na terenie całej Europu. Ten etap prac polegał na zmapowaniu wybranych procesów biznesowych przebiegających w spółce oraz opisaniu ich odpowiednimi procedurami. swoimi działaniami objęliśmy cztery kluczowe procesy przedsiębiorstwa, w których Właściciele zauważali najwięcej potencjalnych deficytów oraz możliwych oszczędności. Wybrane procesy zostały poddane analizie oraz szczegółowemu przedstawieniu w postaci mapy przepływu czynności oraz decyzji wraz z przypisanymi obszarami odpowiedzialności.

Same procedury stały się efektem odpowiedniego zmapowania zachodzących czynności i określenia osób/działów, które swą aktywnością wypełniają poszczególne czynności. Prace warsztatowe zaangażował szeroki zespół przedsiębiorcy. Końcowym etapem działań będzie jeszcze szkolenie zespołów pracowniczych w zakresie opisu procesów i stosowania wypracowanych procedur.

Komunikacja w środowisku pracy – 05.2018

Miałem przyjemność prowadzić warsztaty szkoleniowe dla szerokiego grona pracowników spółki HERA, wiodącego biura rachunkowego i kadrowego w regionie. W zajęciach wzięło udział około czterdzieściorga pracowników firmy zatrudnionych na stanowiskach związanych z bezpośrednią obsługą klientów firmy.

Sam będąc klientem tej szacownej spółki, potrafię spojrzeć na jej specyfikę i potrzeby ze strony osoby zaangażowanej we współpracę, co stało się bardzo pomocnym atutem zarówno pod kątem przygotowania się do zajęć, jak i później samego ich poprowadzenia.

Uczestnicy żywo reagowali na tematykę i sposób poprowadzenia warsztatów, których dodatkowym elementem były pomysły i propozycje usprawnienia codziennych działań firmy. Wszystkie rozwiązania zostały zapisane i będą podlegały systematycznemu wprowadzaniu do biznesowej codzienności spółki.

Certyfikowany Trener BNI – 05.2018

Udziałem w sesji Train the Trainers 2 zakończyłem swoją pracę w drodze do uzyskania statusu Certyfikowanego Trenera BNI. Oprócz stałych paneli edukacyjnych w grupie BNI Zagłębie będę mieć przyjemność prowadzić warsztaty W1 do W6 dla koleżanek i kolegów z całej naszej organizacji. Dla nowych, wstępujących do BNI, także szkolenia MSP.

Do zobaczenia na szkoleniach i warsztatach!

Półmaraton Dąbrowski – 04.2018

Mój kolejny „wyczyn” biegowy, satysfakcja i radość ma mecie 🙂

Choć tym razem pogoda nie sprzyjała, temperatura męczyła, a wiatr, ja to zwykle czyni, wiał w twarz.  Niemniej na mecie czekały medale pamiątkowe i duuuuużo wody. Za rok powtarzam!

Zdjęcia za www.csir.pl

Bajger Consulting współpracuje z organizacjami: